18-stka Ewy Farnej – zapowiedź

2011-09-03

Już za kilka dni – 7 września w hali Expo Silesia będzie miało miejsce niesamowite wydarzenie muzyczne!!! Przed zgromadzoną publicznością w swoim urodzinowym koncercie wystąpi Ewa Farna. Kanał99 będzie na miejscu by zrelacjonować dla Was to wydarzenie!

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+
 • Krytyk2

  Tylko tym razem proszę porządnie, 10 części, z expo, z koncertu, urodzin, z za kulis, z toalety, z mieszkania, z za pleców, podczas obiadu… Da rady ? No pewnie. Przecież to Kanał 99.

 • Krytyk2

  Pisze się: Urodzin Ewy Farny, a nie Farnej. Farna to nazwisko, a nie określenie jaka Ona jest.

  • prezes

   Poprawna forma to „URODZINY EWY FARNEJ”.

   Krytyka powinna być konstruktywna, jest to działalność zarezerwowana dla intelektualistów.

  • Sonia

   Kochany Krytyku, polecam Ci zapoznanie się z biografią Ewy: http://www.ewafarna.pl/pl/ewa_farna/biografia :)

 • Martyna D

  Poczytaj Krytyku, a dowiesz się, że nazwisko Ewy się odmienia.

  Pozdrawiam.

 • Krytyk2

  Prezes – widać że to nie dla Ciebie zajęcie dlatego za krytykę się nie bierz bo już na dzień dobry Ci nie wychodzi. :)
  Tak naprawdę obie formy są poprawne to raz więc Prezesie schowaj się pod stół. Wiedziałem, że zostanę obdarowany linkiem do jednej uznanej formy, no ale cóż, pewnie tylko tyle udało się znaleźć :) Ale cóż, nie moja rzecz, ja tu tylko oceniam. Pani Martyno, że Pani nazwisko się odmienia to wszyscy wiemy, ale to czy Ewy się odmienia – musiałaby Pani najpierw zapytać – polecam, zanim euforycznie Pani napisze coś. Pozdrawiam. :)

  • mo

   odnoszę wrażenie że do Krytyka2 zupełnie nie dociera sens komentarzy.

 • mar-t

  Może wszystkim wyjaśnię jak to w Polsce jest z nazwiskami. Po pierwsze wszystkie nazwiska się odmienia, jedynie nazwiska herbowe, można nie odmieniać,ale tylko jeżeli tak sobie zażyczy ich właściciel. Po drugie nazwiska są faktycznie rzeczownikami, ale nie ma dla nich jednej odmiany deklinacyjnej, odmieniają się wiele róznych deklinacji. I pomimo, iż są rzeczownikami czasami odmieniają się jak przymiotniki, wtedy gdy od nich pochodzą. I tak jest z nazwiskiem „Farna”- pochodzi ono od przymiotnika więc odmienia się tak jak przymiotniki, można jego odmianę porównać do wszystkich nazwisk zakończonych na „ski”, odmienia się je bowiem również jak przymiotniki, bo pochodzą od przymiotników (np. Ewy Jastrzębiowskiej). Dlatego też można owe nazwisko odmienić w tylko jeden poprawny i konieczny (tylko posiadacz nazwiska herbowego może zazyczyć sobie jego nieodmieniania) sposób, mianowicie Ewy Farnej, drogi Krytyku i Krytyku2. Zagadnienie nazwisk w języku polskim jest strasznie skomplikowane, ale i interesujące. Miałam takie szczęście obronić pracę magisterską na ten temat. Pozdrawiam

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress