Co z bezdomnymi zimą?

2011-11-16

Kim jest dla nas człowiek bezdomny? Niektórzy postrzegają go, tylko jako człowieka bez wykształcenia, jako alkoholika, jako osobę, która nigdy nie chciała pracować. Jest to jednak stereotyp, często bardzo krzywdzący. Powinniśmy przełamywać takie myślenie. Czasem wystarczy bowiem splot tragicznych wydarzeń by człowiek wylądował na bruku. Gdy tak już się stanie bardzo ciężko jest mu się odbić od dna by na nowo rozpocząć normalne życie. Pomocy bezdomni mogą szukać w ośrodkach wspierających osoby, które w wyniku różnych zdarzeń straciły dach nad głową.

 

 

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+
 • mk

  Bardzo interesujący temat. Oby więcej takich w Kanale 99 :)

  • Michal

   Pokazujemy różne aspekty życia w Zagłębiu. Cieszę się, że materiał się podobał, bo nie chcemy unikać tematów trudnych. Będzin i miasta ościenne to nie tylko polityka, kultura i inne wielkie rzeczy, to też problemy ludzi w nich mieszkających.
   Cały czas słuchamy Waszych opinii, które napływają do nas bezpośrednio, mailowo, telefonicznie. Nie wszędzie możemy jechać od razu, ale mogę obiecać że będziemy starać się poruszać tematy ważne dla nas – mieszkańców regionu. Piszcie, dzwońcie – jesteśmy dla Was.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress