Wolność od strachu

2011-11-07

Czy możemy skutecznie przeciwdziałać przemocy w zagłębiowskich rodzinach? Odpowiedzią na to pytanie mogą być działania podjęte przez sosnowieckie władze, którzy stworzyły Lokalną Koalicję na Rzecz Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie.
Jest to wspólna intencja łącząca środowisko specjalistów, instytucje, ośrodki akademickie, społeczność lokalną oraz organizacje pozarządowe. Wszelkie działania realizowane w ramach projektu koordynowane są przez Zespół ds. Standaryzacji Wsparcia Społecznego powołany przy Wydziale Polityki Społecznej UM w Sosnowcu.

Wsparciem dla tej inicjatywy ma być lokalna kampania społeczna „Wolność od strachu”, która rozpoczęła się 3 listopada 2011 konferencją prasową zorganizowaną w Urzędzie Miasta w Sosnowcu. Kampania ma dostarczyć konkretnych informacji o dostępnej ofercie wsparcia dla ofiar i świadków przemocy w rodzinie, bo jak podkreślają organizatorzy kampanii, to często brak wiedzy jak reagować, jest przyczyną przyzwolenia na różne formy przemocy w rodzinie.

W naszym materiale krótka relacja z inauguracji kampanii społecznej. Zapraszamy na stronę http://www.wolnoscodstrachu.pl/

Autor: Sonia

FacebookTwitterWykopGoogle+

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress