Zamek zamknięty!

2011-11-30

Zamek będziński bez wątpienia jest budowlą niezwykle intrygującą.
Potrafi on zachwycić na wielu płaszczyznach, fanów architektury ciekawi jego budowa i dopracowany w każdym szczególe wygląd.
Miłośników historii i legend interesują jego zaskakujące dzieje i tajemnice, jakie zapewne wciąż kryją jego mury.

Dziś starannie odrestaurowany zamek budzi powszechny zachwyt piękną surową formą i duże zdziwienie nietypową lokalizacją: przy ruchliwej szosie, w sąsiedztwie kamienic, w tle szarych blokowisk stoi zamek-jak z bajki. Obecnie w będzińskim zamku mieści się Muzeum Zagłębia, w którym zwiedzający mogą podziwiać miedzy innymi bogatą kolekcje dawnej broni białej oraz uzbrojenie wojenne.

Jak dowiedzieliśmy się w muzeum będzińskiego zamku, w dawnych czasach, deszcz był zmorą dla osób używających broni palnej, również dziś ten żywioł ukazuje swą niszczącą siłę, której działanie można zauważyć zwłaszcza na murach wspaniałej budowli.

Uwaga!

Od 30 listopada 2011 r. do 19 grudnia 2011 r. Zamek – obiekt Muzeum Zagłębia w Będzinie został wyłączony z ruchu turystycznego. W tym okresie prowadzony będzie remont wnętrz zamkowych polegających m.in. na usunięciu porażonych i zniszczonych tynków celem ułatwienia odprowadzenia wilgoci z murów w obszarze występujących uszkodzeń. Remontem objęta zostanie główna klatka schodowa obiektu, spełniająca funkcję powierzchni wystawowej i dwie sale ekspozycyjne.
W związku z powyższym serdecznie zapraszamy do zwiedzania drugiego naszego obiektu – Pałacu Mieroszewskich.

Z poważaniem
Anna Smogór
Dyrektor
Muzeum Zagłębia w Będzinie

Autor: Sonia

FacebookTwitterWykopGoogle+
  • prezes

    Piękne zdjęcia zamku, bardzo ciekawe i chyba niespotykane dotąd w innych materiałach ujęcia.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress