Osiedle socjalne

2012-02-23

Przy ulicy wolskiej w Będzinie niedawno powstało nowe osiedle domów socjalnych. Kompleks mieszkań jest kolorowy, posiada własny systemem monitoringu, a także plac zabaw. Można więc powiedzieć, że to inwestycja na miarę XXI wieku.

Osiedle socjalne przy ulicy Wolskiej z zewnątrz wygląda zupełnie inaczej niż
tego typu kompleksy w Sosnowcu, czy Dąbrowie Górniczej. Pojawia się jednak nurtujące pytanie, czy mieszkańcy domów socjalnych nie będą zaburzać porządku lokatorom pobliskiego osiedla Mydlice, które leży już w Dąbrowie Górniczej, a od socjalnych zabudowań dzieli je zaledwie 100 metrów.

Jak jednak lokale socjalne przy ulicy Wolskiej oceniają sami lokatorzy? Jak można się domyślać zdania w twej kwestii są podzielone, bowiem niektórzy chwalą swe nowe mieszkania, większość jednak dostrzega ich wady konstrukcyjne.

Niezadowolenie części lokatorów mieszkających przy ulicy Wolskiej nie jest jednak jedynym problem nowego osiedla socjalnego, Większy stanowi  bowiem powstała przy ulicy Wolskiej noclegownia, która mimo iż ukończona wciąż stoi pusta.

Jak zatem widać póki co sprawa noclegowni utknęła w martwym punkcie, miejmy jednak nadzieję ze do planowanego przetargu dojdzie jak najszybciej i jeszcze tej zimy zamieszkają w niej osoby potrzebujące.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress