Będzińskie tajemnice

2012-03-19

Będzińskie zabytki skrywają wiele tajemnic. Przekonali się o tym uczestnicy zlotu Przedstawicielstwa Śląskiego Wspólnoty Drużyn Grunwaldzkich – ogólnopolskiego ruchu działającego w ramach Związku Harcerstwa Polskiego. Młodzi harcerze wzięli udział w grze fabularnej, dzięki której poznawali historię miasta.

Częścią imprezy była również średniowieczna inscenizacja na zamku z udziałem będzińskiego bractwa rycerskiego. Wszystkie przygotowane na zlot atrakcje łączyły w sobie przyjemne z pożytecznym.

Miejscem spotkania królewskie miasto Będzin, więc podczas zabawy nie mogło także zabraknąć rodziny królewskiej. Niestety królowa trafiła do niewoli.

W historycznych grach i zabawach na terenie miasta uczestniczyła m.in. 11 Drużyna Harcerska „Impessa” z gminy Jaworze koło Bielska-Białej.

Będzin zrobił duże wrażenie na gościnnych drużynach. Dzięki 3-dniowym działaniom również miejscowi harcerze odkrywali na nowo swoje miasto.

Podczas zlotu były też momenty, kiedy nie wszystko szło po myśli jego uczestników. Mimo kilku niepowodzeń, czy nawet upadków liczyła się przede wszystkim dobra zabawa. Co istotne zabawa połączona z ciekawą lekcją historii.

Autor: Kanal99

FacebookTwitterWykopGoogle+

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress