Irlandzkie złoto

2012-03-22

Młodzi i utalentowani, swoja ciężką pracą po raz kolejny udowodnili, że taneczne parkiety należą właśnie do nich. A mowa tutaj o tancerzach i tancerkach będzińskiego zespołu Galway, który w iście irlandzkim stylu podbił międzynarodowe Zawody Tańca Irlandzkiego ISTA Feis 2012.

Anna Andrzejewska-Godecka, tancerka Galway

W tym roku na zawody do Krakowa zjechało 177 zawodników nie tylko z Polski, ale także innych krajów Europy oraz z Rosji. Przybyłe drużyny reprezentowały różne szkoły tańca irlandzkiego.

Iwona Polak, kierowniczka zespołu Galway

Podczas tegorocznego Ista Feis reprezentacja zespołu Galway liczyła 8 osób. W kategoriach solowych będzińscy tancerze próbowali swoich sił w konkurencjach na dwóch pierwszych poziomach zaawansowania. Świetne wyniki zdobyte przez Galway pozwoliły czworgu z nich na awans do kolejnej kategorii – intermediate.

Iwona Polak, kierowniczka zespołu Galway

Będzinianie poradzili sobie znakomicie również w konkurencjach drużynowych, w których zdobyli same pierwsze miejsca.

Tomasz Rusinow, tancerz Galway

Aktualnie tancerze z Galway prowadzą intensywne przygotowania do kolejnych zawodów Już w maju część zespołu weźmie udział w tanecznych zmaganiach na Prague Feis 2012. Czy w Pradze będzinianie powtórzą swój sukces? Możemy być pewni, że łatwo nie odpuszczą. Tym samym trzymamy kciuki i czekamy na kolejne zwycięstwa.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress