Młodzi duchem

2012-03-16

Widok seniorów wykonujących takie ćwiczenia jest czymś niezwykłym. Tai chi to sztuka walki służąca głównie do samoobrony, ale też medytacji. W działającym przy Pałacu Kultury Zagłębia Uniwersytecie III Wieku studiują emeryci. Otrzymują oni własne indeksy, a paleta odbywających się zajęć jest różnorodna. Słuchacze uczestniczą w wykładach, ale też sekcjach zainteresowań. Jedną z nich jest joga, która przywędrowała do nas z Indii.

Na uczestników czekają również zajęcia z rysunku i malarstwa.

Można tutaj znaleźć coś dla ciała, ale też dla ducha. Taniec, organizowane wycieczki, nauka języków obcych, zajęcia komputerowe, literackie, czy ciekawe wykłady cieszą się dużą frekwencją.

Z roku na rok coraz więcej osób korzysta z oferty akademickiej uniwersytetu. Każdy uczestnik zapisuje się do wybranych przez siebie grup zajęciowych. Niektóre zajęcia są płatne.

Zapisy nowych słuchaczy odbywają się w pierwszej połowie września, a szczegółowe informacje dotyczące oferty akademickiej uczelni możemy znaleźć na stronie internetowej Pałacu Kultury Zagłębia. Chodzi przede wszystkim o znalezienie sposobu na przedłużenie swojej młodości.

Autor: Kanal99

FacebookTwitterWykopGoogle+

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress