Przegląd #4

2012-03-14

Sarmacja z Pucharem Polski

Piłkarze Sarmacji Będzin pokonali w finale Pucharu Polski (10.03) Podokręgu Sosnowiec Górnika Piaski 2:1, rozegranym w Czeladzi. Będzinianie objęli prowadzenie w 11.minucie, dzięki skutecznej ”jedenastce” Adama Bały. Przewagę Sarmatów udokumentował w 83. minucie, po pięknym uderzeniu z ponad 25 metrów, Marcin Pietrkiewicz. Górnicy odpowiedzieli jedynie skuteczną „główką” Marcina Pieniążka z 86. minuty. Piłkarze Sarmacji będą reprezentować nasz podokręg na szczeblu wojewódzkim.

Historyczny sukces MKS-u

Siatkarze pierwszoligowego MKS-u MOS Interpromex Będzin pokonali w ostatnim meczu fazy zasadniczej (10.03) GTPS Gorzów Wlkp. 3:2, dzięki czemu zapewnili sobie awans – po raz pierwszy w historii klubu – do I rundy play-off, w której zmierzą się z BBTS-em Bielsko-Biała. Rywalizacja toczyć się będzie do trzech zwycięstw. Pierwsze dwa spotkania odbędą się w najbliższy weekend w Będzinie.

Amatorskie Mistrzostwa Będzina

Tegoroczne Amatorskie Mistrzostwa Będzina w Tenisie Stołowym (11.03), z inicjatywy miejscowego Ośrodka Sportu i Rekreacji, przyciągnęły do hali sportowej w Łagiszy ponad 100 adeptów popularnego ping-ponga, co uznano za absolutny rekord w historii tej imprezy. Zawody rozegrano w ośmiu kategoriach, a udział w nich mógł wziąć każdy, bez względu na wiek i płeć. Najlepsi dostali od organizatorów nagrody rzeczowe, puchary, medale i dyplomy.

II Rodziny Turniej Badmintona

10 marca w Miejskim Zespole Szkół nr 2 w Będzinie odbył się II Rodziny Turniej Badmintona z okazji XX-lecia tutejszego Międzyszkolnego Ośrodka Sportu. Na starcie stanęło 9 par w składzie: rodzic/dziecko. Wszyscy uczestniczy otrzymali pamiątkowe koszulki, kalendarze i dyplomy, a najlepszym dodatkowo wręczono zasłużony puchar.

Autor: Kanal99

FacebookTwitterWykopGoogle+

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress