Przegląd sportowy #5

2012-03-22

W dzisiejszym przeglądzie opowiemy o znakomitych występach będzińskich siatkarzy, a także zaprezentujemy rozmowę z Marcinem Paulem, opiekunem Sarmacji Będzin. Ponadto pokażemy relację z sosnowieckich wagarów na sportowo.

Siatkarze blisko „czwórki”

Od dwóch zwycięstw nad BBTS-em Bielsko-Biała rozpoczęli rywalizację w pierwszej rundzie fazy play-off siatkarze MKS-u MOS Interpromex Będzin.

W sobotnim spotkaniu podopieczni Rafała Legienia w czterech setach pokonali gości z Podbeskidzia. Pierwsze dwie odsłony padły łupem będzinian odpowiednio, do 20 i do 22. Trzecią część meczu zdominowali przyjezdni, zwyciężając w niej 25:18. Następny set okazał się być jednak ostatnim, wygranym przez miejscowych 25:14. Najlepszym siatkarzem tego pojedynku uznano Grzegorza Wójtowicza, przyjmującego MKS-u .

Przemysław Michalczyk, trener BBTS-u Bielsko-Biała

Niedzielny rewanż był jedynie formalnością, gdyż będzinianie w nieco ponad godzinę odprawili z kwitkiem bielszczan, oddając im w poszczególnych odsłonach kolejno: 18,17 i 17 punktów. Statuetkę dla najwartościowszego zawodnika spotkania otrzymał Dariusz Syguła.

Dariusz Syguła, kapitan MKS-u MOS Interpromex Będzin

Kolejny mecz pomiędzy tymi zespołami odbędzie się 22 marca o godzinie 18.00 w Bielsku-Białej.

Mateusz Zarankiewicz, atakujący MKS-u MOS Interpromex Będzin

Ewentualne, czwarte spotkanie zostanie rozegrane dzień później, także o godzinie 18.00 w hali BBTS-u.

Wojciech Włodarczyk, przyjmujący BBTS-u Bielsko-Biała

W przypadku nierozstrzygnięcia rywalizacji, ostatni 5 mecz odbędzie się 28 marca w Będzinie.

Zwycięzca całej konfrontacji w II rundzie fazy play-off przypuszczalnie zmierzy się z AZS-em Stal Nysa, natomiast przegrany automatycznie zakończy sezon na miejscach 5-8.

Sarmacja wznawia rozgrywki

Już w najbliższą sobotę, 24 marca o godz. 15.00 piłkarze Sarmacji Będzin rozegrają na własnym stadionie inauguracyjny mecz rundy wiosennej z Przyszłością Ciochowice.

W kwestii m.in. tego spotkania wypowiedział się Marcin Paul, szkoleniowiec będzińskiego zespołu.

Zarówno trenerowi, jaki i samym piłkarzom w nadchodzącej rundzie życzymy samych sukcesów!

Autor: Martyna