Na Straży prawa

2012-03-23

Od kilku dni zajmujemy się tematem monitoringu wizyjnego w Dąbrowie Górniczej nadzorowanego przez Straż Miejską. O tej straży było ostatnio głośno, ale z nieco innych powodów. Ale o tym w dalszej części materiału…

21 kamer ulokowanych w poszczególnych częściach Dąbrowy Górniczej śledzi ruchy często nieświadomych tego mieszkańców miasta. I mimo, że to nie jest program telewizyjny można by rzec, że oku wielkiego brata nie umknie żaden szczegół.

Monitoring obejmuje między innymi ulice: 3-go maja, Sienkiewicza, Królowej Jadwigi, Kościuszki,  Park Hallera, czy przejście podziemne w centrum miasta. Co ciekawe, na gorącym uczynku zatrzymywani są najczęściej mieszkańcy ościennych miast. Dąbrowianie znają rozmieszczenie kamer.

W 2011 roku dzięki zgłoszeniom z monitoringu wizyjnego odnotowano w mieście  1158 przypadków złego zaparkowania, czy też 800 przypadków spożywania alkoholu w miejscach niedozwolonych. Jasnych stron straży jest naprawdę wiele.

Niestety dotychczas nieskazitelny wizerunek dąbrowskiej Straży Miejskiej ucierpiał 20 marca w wyniku aresztowania 16 strażników. Czy to oznacza utratę zaufania społeczeństwa wobec stróżów porządku w mieście?

Policjanci z Wydziału do Walki z Korupcją Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach zatrzymali strażników w porozumieniu z kierownictwem dąbrowskiej Straży Miejskiej.

Prezydent Zbigniew Podraza zamieścił na swoim profilu na stronie facebook.com informację o braku tolerancji dla zachowań zatrzymanych.

W wyniku opisywanych działań liczba personelu dąbrowskiej straży z dnia na dzień zmniejszyła się o jedną trzecią. Luki wypełniono między innymi poprzez ograniczenie liczby patroli.

Jak się okazuje nietrudno przysłonić to co dobre i pożyteczne. Dlatego w tej sytuacji odbudowanie utraconego zaufania może się okazać dużym wyzwaniem.

 

 

 

Autor: Kanal99

FacebookTwitterWykopGoogle+
  • Sonia

    Bardzo profesjonalny news :) gratulacje Paulina! ;)

  • Krytyk2

    Paulina masz poważną skoliozę lewostronną szyi. Koniecznie udaj się do lekarza.

  • mo

    Krytyku masz poważną encefalopatię prawej półkuli mózgu. Koniecznie udaj się do lekarza.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress