Brudny problem

2012-04-28

Mycie okien, czynność, którą większość z nas wykonuje zaledwie kilka razy w roku. Mieszkańcy ulicy Siemońskiej w Będzinie niestety muszą oddawać się tej czynności znacznie częściej. Kiedy mocniej zawieje wiatr, składowany nieopodal miał węglowy wdziera się przez okna do ich mieszkań.

Dyrektor techniczny znajdującego się kilkadziesiąt metrów dalej składowiska Zakładu Przeróbki Węgla Carbo zapewnia, że zrobiono wszystko, aby ulżyć niezadowolonym mieszkańcom.

Inspektor BHP firmy Carbo, Tomasz Bartosik dodaje, że obecnie spółka nie ma sobie nic do zarzucenia.

Agnieszka Siemińska, rzeczniczka będzińskiego magistratu zaznacza, że pierwsze uwagi dotyczące tej kwestii napłynęły do Urzędu Miasta pod koniec lat dziewięćdziesiątych, a właściciele spółki spełnili stawiane przed nimi wymogi.

Tak sprawa wygląda jedynie w teorii. Członek zarządu wspólnoty mieszkaniowej przy ulicy Siemońskiej 21 przyznaje, że podjęto działania które ograniczyły emisję pyłu. Jednak to nie rozwiązało brudnego problemu z jakim od lat borykają się mieszkańcy.

Po jednej stronie tej patowej sytuacji stoją uzbrojeni w argumenty przedsiębiorcy, po drugiej zmęczeni brudem i zanieczyszczonym powietrzem bezbronni mieszkańcy. Miejmy nadzieję, że zza ciemnych chmur tej sytuacji kiedyś wyjdzie słońce, a mieszkańcy w końcu będą mogli odetchnąć z ulgą.

 

Autor: Kanal99

FacebookTwitterWykopGoogle+
 • Zioma

  1. Unoszący się pył spod kół ciężarówek jest skutkiem nie zraszanego terenu zakładu. Podwyższenie ekranu nie poprawi sytuacji pyłowej.
  2. Trzeba często myć nie tylko okna i parapety, ale i przynajmniej raz dziennie podłogi – tak jak jedna z pań słusznie zauważa w przedstawionym filmie, „strzela” pod nogami pył.
  3. W słoneczną pogodę wystarczy, że lekko powieje wiatr i unoszą się tumany pyłu węglowego, wdzierającego się do mieszkań.
  4. Latem w nocy też nie można otwierać okien, ponieważ nie można spać od hałasu: piszczącego taśmociągu, ryku silnika ładowarki ładującej to badziewie do wagonów i ciężarówek oraz tłukące się ciężarówy o świcie. To też jest problem, którego nikt nie podnosi.
  5. Nawet w dzień 11 listopada 2011 roku piszczał taśmociąg i przed południem ryczał silnik ładowarki, czy fadromy!!! O zgrozo!
  6. Proszę zwrócić uwagę na umierające drzewa (stojące suchelce) wokół zakładu i osiedlu. Świadczy to o ogromnym zanieczyszczeniu powietrza.
  7. Nie pozostawiajmy tego problemu! Działajmy razem ze wspólnotą mieszkaniową! Razem damy radę! Nie pozwalajmy na zatruwanie nas, w szczególności naszych dzieci!

 • prezes

  Jadąc ulicą Siemońską na zakręcie przy niewielkiej prędkości auto wpada w poślizg od zalegającego pyłu na drodze. Szczególnie odczuwalne gdy ktoś ma napęd na tył. Jest to na tyle niebezpieczne, że dzieje się to nawet przy słonecznej pogodzie, kiedy kierowca nie spodziewa się że może wpaść w poślizg w tym miejscu.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress