Drogami powiatu

2012-04-18

Drogi powiatu będzińskiego… na szczęście aż tak źle z nimi nie jest, choć niestety podobnie jak drogi w całym kraju, także te w naszym regionie są delikatnie mówiąc dalekie od doskonałości. Ściśle związany z drogami transport to oczywiście niezbędny element naszej codzienności. Jak się okazuje w obu tych tematach na tle innych regionów Polski województwo śląskie nie ma się czego wstydzić.

Zorganizowane w będzińskim Starostwie Powiatowym seminarium, poświęcone roli transportu w kształtowaniu potencjału powiatu będzińskiego, to próba analitycznego i strategicznego spojrzenia na ten złożony problem.

Zdaniem wicestarosty będzińskiego, Adama Lazara takie dyskusje pozwolą uniknąć dotychczasowych błędów przy konkretnych inwestycjach drogowych na terenie powiatu.

Profesor Robert Tomanek zwraca z kolei uwagę na brak skutecznych narzędzi usprawniających sterowanie ruchem drogowym.

Dalekosiężna polityka transportowa Unii Europejskiej zakłada również stopniową eliminację pojazdów napędzanych paliwami ropopochodnymi.

To oczywiście rozwiązania w perspektywie 20, 30, czy nawet 40 najbliższych lat. Niestety jest to perspektywa bardzo odległa, ale z drugiej strony pocieszające, że już teraz dyskutuje się o tych drogowych i transportowych problemach.

Autor: Kanal99

FacebookTwitterWykopGoogle+

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress