Mała matura

2012-04-26

Ponad 45 tys uczniów z województwa śląskiego przystąpiło we wtorek do egzaminu gimnazjalnego. W tym roku mógł on wśród gimnazjalistów i nauczycieli wywoływać trochę więcej stresu, ponieważ został przeprowadzony w nowej formule.

Po raz pierwszy w egzaminie wyodrębnione zostały zadania z języka polskiego i matematyki po to, aby można było osobno ocenić umiejętności i wiedzę uczniów. Której z części egzaminu zatem gimnazjaliści obawiali się najbardziej?

Stres przed napisaniem rozprawki nie towarzyszył jednak wszystkim gimnazjalistom, w ich gronie znaleźli się bowiem tacy, którzy dzięki zwycięstwom w olimpiadach zostali zwolnieni z niektórych części egzaminu. W całym Będzinie znalazło się wielu takich szczęśliwców.

Zmiana formuły egzaminu to nie jedyne nowości czekające w tym roku na uczniów III klas gimnazjum, przekształceniu uległ również sposób sprawdzania prac.

Przystąpienie do egzaminu gimnazjalnego jest warunkiem ukończenia szkoły. Dla tych, którzy z powodu choroby lub ważnych wypadków losowych nie stawili się na teście, przewidziano drugi termin. Wyniki egzaminu uczniowie poznają w czerwcu i to one w dużej mierze będą decydowały o przyjęciu do szkoły średniej.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress