Przedszkolne przesilenie

2012-04-23

Brak wystarczającej ilości miejsc w przedszkolach co roku zdaje się być bolączką polskich miast. W materiale z 27 lutego informowaliśmy,  że problem ten dotyczy także rodziców najmłodszych będzinian. Szacowano wówczas, że w przyszłym roku szkolnym swej nauki nie rozpocznie około 300 przedszkolaków. Jak jednak sytuacja wygląda po zakończeniu działań rekrutacyjnych w placówkach oświatowych.

Taką sytuację choć częściowo rozwiązało by powstanie w mieście nowego przedszkola. Budynek który mógłby pełnić taką funkcję znajduje się na Górkach Małobądzkich przy ulicy jesionowej. Jak podkreśla właściciel lokalu, jest on w pełni do tego przystosowany.

Dlaczego zatem w budynek idealnie przystosowany do edukacji najmłodszych od 2010 roku świeci pustkami.

Deweloper przyznaje jednak, że mimo iż miasto Będzin, będące jednym z potencjalnych klientów zainteresowanych nabyciem budynku pragnie utworzyć w tym miejscu żłobek, placówka zostanie sprzedana jako przedszkole.

Nie da się ukryć, że zapotrzebowanie na żłobki w naszym mieście jest równie duże jak potrzeba posiadania większej liczby miejsc w przedszkolach. Jak zaistniałą sytuację oceniają jednak młode mamy?

Dwa lata walki o zapisanie swojej pociechy do przedszkola wydaję się być sytuacją groteskową. Jednak jaki kraj takie realia.

 

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress