PO – Reaktywacja

2012-04-13

Lata świetności Platformy Obywatelskiej w Będzinie, według wielu, skończyły się wraz ze śmiercią cenionego i szanowanego będzińskiego posła – Grzegorza Dolniaka. Działacze będzińskiej PO dążą do reaktywacji ugrupowania, ale o tym opowiemy w dalszej części materiału.

Na początek sięgnijmy do historii Platformy. Adam Lazar, założyciel będzińskiej PO, dziś jest bezpartyjnym  wicestarostą powiatu będzińskiego. To on wspólnie z Grzegorzem Dolniakiem budował podwaliny wspaniale zapowiadającego się ugrupowania.

Jednak los sprawił, że 10 kwietnia 2010 r. sielankowy nastrój panujący w będzińskich strukturach partii został gwałtownie przerwany. Trudno było się zmierzyć z wyzwaniami jakie stały przed tymi, którzy utracili swojego lidera. Nastąpił trwały rozłam w partii, która jak na swoim blogu pisze Adam Lazar, psuła się od wewnątrz.

Mimo wzlotów i upadków, opozycyjna w mieście Platforma rośnie w siłę. Już 16 kwietnia w Będzinie zostanie otwarty nowy lokal PO, który jak zapewnia Adam Szydłowski, będzie służyć mieszkańcom miasta.

Jak podkreśla politolog, dr Tomasz Słupik, lokal ma stanowić wyraz manifestacji potęgi politycznej ugrupowania w mieście.

Mówi się, że nie ma ludzi niezastąpionych. Jednak będziński przypadek pokazuje, że również od tej reguły są wyjątki…

 

 

 

 

Autor: Kanal99

FacebookTwitterWykopGoogle+

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress