Wycinka drzew

2012-04-27

Wycinka drzew w Będzinie trwa i to w najlepsze. W ostatnim czasie intensywne prace w tym zakresie prowadzone były na Górnej Syberce. Często oburzeni wycinaniem drzew mieszkańcy zwykle nie wiedzą, że tego typu prace poprzedzają stosowne pozwolenia i decyzje.

Dodajmy, że wspomniana topola to drzewo, które mocno zaśmieca środowisko i dodatkowo swymi płytko rosnącymi korzeniami niszczy miejskie chodniki. Poza tym usuwane są schorowane lub zwyczajnie stare drzewa tego gatunku.

Jak widać takie masowe usuwanie drzew część mieszkańców przyjmują ze zrozumieniem, inni mocno podważają takie działania.

Prezes będzińskiego Stowarzyszenia „Moje Miasto”, Janusz Piątek zwraca uwagę, że masowe wycinanie drzew powinno być odpowiednio zaplanowane. Najlepiej kiedy uwzględnia projektowanie na co najmniej kilkanaście kolejnych lat.

Władze miasta uspokajają, że są to decyzje przemyślane i już wkrótce wszystkie braki drzew i krzewów zostaną uzupełnione.

Wielu mieszkańców miasta taka informacja na pewno ucieszy.

Z drugiej jednak strony w całej gorącej dyskusji o wycince drzew trudno też pominąć taki argument.

Według zapewnień władz Będzina nowo posadzone drzewa i krzewy nie będą małe. Ale przecież wiele z nich naprawdę słuszne rozmiary osiągnie dopiero za kilkanaście, czy nawet kilkadziesiąt lat. Przedstawiciele starszego pokolenia mówią wprost – my już tego nie dożyjemy…

Autor: Kanal99

FacebookTwitterWykopGoogle+

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress