Dla niepełnosprawnych

2012-04-21

To ma być jedna z największych i najnowocześniejszych tego typu inwestycji w naszym kraju. W powstającym w Dąbrowie Górniczej Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej opiekę znajdzie blisko 500 uczniów. Cała inwestycja ma być zakończona najpóźniej w lipcu przyszłego roku, ale władze miasta już dziś umożliwiły zapoznanie się z aktualnym stanem budowy.

Nowoczesny budynek powstaje z myślą o dzieciach i młodzieży z dysfunkcją ruchu, a także ich rówieśnikach słabo widzących i niewidomych. Poza zapleczem edukacyjnym w skład ośrodka wejdą również m.in.: kompleks sportowy i żywieniowy, świetlice, aule, a także biblioteka wraz z czytelnią.

Wśród gości wizytujących budowę ośrodka dla osób niepełnosprawnych był rzecznik praw dziecka, Marek Michalak.

Dąbrowski ośrodek będzie również służył dzieciom i młodzieży spoza województwa śląskiego. Niestety mimo licznych prób na jego budowę nie udało się pozyskać środków z budżetu państwa.

Brak wsparcia finansowego ze strony państwa w żaden sposób nie wpływa na planową realizację inwestycji i wszystkie dotychczasowe prace budowlane przebiegają zgodnie z planem.

Niewykluczone zatem, że przyszli podopieczni ośrodka będą mogli korzystać z jego bazy już w II semestrze roku szkolnego 2012/2013.

Autor: Kanal99

FacebookTwitterWykopGoogle+

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress