Na odpady niebezpieczne

2012-05-10

Na pierwszy rzut oka wygląda jak małe centrum badawcze, tak naprawdę jest to Gminne Centrum Zbiórki Odpadów Niebezpiecznych. W Dąbrowie Górniczej właśnie otwarto cztery takie obiekty – na osiedlu Manhattan, w Ząbkowicach, w Strzemieszycach Wielkich, a także główny punkt znajdujący się na terenie Miejskiego Zakładu Przetwarzania Odpadów Komunalnych „Lipówka II”.

Strumień odpadów niebezpiecznych, czyli między innymi rozpuszczalniki, oleje, farby, ale także baterie, akumulatory, czy zużyte urządzenia elektryczne i elektroniczne. Właśnie taki sprzęt pozostawił w nowo otwartym punkcie na osiedlu Manhattan mieszkaniec Dąbrowy Górniczej, Jerzy Miziewicz.

Funkcjonowanie czterech punktów nadal uzupełniane będzie prowadzoną od lat na terenie miasta objazdową zbiórką odpadów mało- i wielkogabarytowych.

Uruchomienie centrów zbiórki odpadów niebezpiecznych kończy realizację blisko 5-letniego projektu pod nazwą „Rozwój selektywnej zbiórki odpadów na terenie gmin Dąbrowa Górnicza, Siewierz i Sławków”.

Władze Dąbrowy Górniczej zapowiadają teraz działania mające na celu promocję selektywnej zbiórki odpadów.

Niestety dziś największym problemem w temacie segregacji odpadów jest po prostu mała świadomość społeczna. Nowoczesne obiekty już są, teraz jeszcze mieszkańcy muszą, a przynajmniej powinni chcieć z nich korzystać.

Autor: Kanal99

FacebookTwitterWykopGoogle+

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress