Budżet obywatelski

2012-05-18

Jak to by było gdyby o wydatkach w mieście decydowali również jego mieszkańcy? Wkrótce będą się mogli o tym przekonać dąbrowianie, a to za sprawą planów utworzenia budżetu obywatelskiego.

Jeśli w Dąbrowie Górniczej ruszy budżet obywatelski stanie się ona drugim w Polsce miastem, po Sopocie, w którym to mieszkańcy będą decydowali, o budowie nowych placów zabaw, remontach dróg lub podziemnych przejść. Czy taki pomysł podoba się samym mieszkańcom?

Wizja utworzenia w Dąbrowie Górniczej budżetu, o którym decydować będą mieszkańcy z dnia na dzień nabiera coraz bardziej realnych kształtów. W mieście zakończyła właśnie działalność komisja doraźna ds. budżetu obywatelskiego.

Jak się okazuje decydowanie o tym na co przekazać pieniądze z miejskiego budżetu nie jest zadaniem łatwym. Mieszkańcy Dąbrowy Górniczej pytani o to co chcieli by zmienić w swoim mieście mają problem z konkretną odpowiedzią.

Władzę Dąbrowy Górniczej określają inicjatywę budżetu obywatelskiego jako dobrą lekcję współodpowiedzialności. Dla mieszkańców miasta to też pewnego rodzaju sprawdzian, ale jak wiadomo do każdego sprawdzianu trzeba się odpowiednio przygotować.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress