Dla ratowania życia

2012-05-11

Ratownicy z Zagłębia są dziś wszędzie tam, gdzie trzeba nieść pomoc i ratować ludzkie życie. 3 marca bieżącego roku w niespełna półtorej godziny po otrzymaniu dyspozycji z Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego, będzińscy ratownicy pojawili się pod Szczekocinianami, by udzielić tam pierwszej pomocy ofiarom katastrofy kolejowej.

Skład będzińskiej grupy PCK to 3 lekarzy, 15 ratowników medycznych i 6 ratowników kwalifikowanych pierwszej pomocy, z czego część oddelegowana jest do dąbrowskiego zespołu stacjonującego w urzędzie miejskim, który finansowo wspiera zagłębiowskich ratowników.

Będzińska Grupa PCK brała już udział w wielu akcjach ratowniczych, miedzy innymi podczas wybuchu metanu w KWK Halemba w Rudzie Śląskiej, czy w trakcie katastrofy budowlanej na Międzynarodowych Targach Katowickich. W kwietniu bieżącego roku grupa ratowników z Będzina pozyskała nowoczesną przyczepę katastroficzną, mającą ułatwić im prace.

Przyczepa katastroficzna to nie jedyny z nowych nabytków będzińskiej grupy PCK, ratownicy otrzymali również nowoczesny sprzęt medyczny między innymi wkłucia doszpikowe oraz zestawy szyn i materacy próżniowych.

Posiadanie odpowiedniego sprzętu w pracy ratownika medycznego jest niezwykle ważne, podczas ratowania życia ludzkiego jest on po prostu niezbędny. Już niebawem rusza sezon letni, okres szczególnie wytężonej pracy dla służb medycznych. Najnowsze sprzętowe nabytki mogą więc okazać się bezcenne.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress