Kontrowersyjna rewitalizacja

2012-05-12

Zmiany na będzińskim Wzgórzu Zamkowym od wielu tygodni widać gołym okiem. Dzięki postępującym pracom pojawiły się nowe wybrukowane alejki, odbudowano także schody prowadzące do zamku. Robotnicy zakończyli również przebudowę ścieżki prowadzącej do arkady i pobliskiego parku. W miejscu dawnego podjazdu powstały schody.

Trzeba jednak przyznać, że pomysł poprowadzenia w stronę arkady schodów spotkał się z niechęcią ze strony mieszkańców Będzina, którzy otwarcie krytykują takie rozwiązanie.

Wzgórze zamkowe to jedno z tych miejsc w Będzinie, które przyciąga spacerujące rodziny. Czy po wybudowaniu schodów to się zmieni? W projekcie nie przewidziano bowiem podjazdu dla wózków, czy też ścieżki rowerowej, która ułatwiłaby wejście do parku. Będzińskie władze zapewniają że nie ma się czego obawiać.

Podobnie wiele emocji wśród mieszkańców Będzina wzbudza przeprowadzane w związku z rewitalizacją wzgórza zamkowego, wyburzanie wybranych kamienic pomiędzy ulicami Górną i Góra Zamkowa. Tym razem jednak działania władz miasta będzinianie oceniają bardziej przychylnie.

Rewitalizacja wzgórza zamkowego wzbudza wśród mieszkańców Będzina wiele kontrowersji. Jedni działania władz miasta chwalą, drudzy zdecydowanie krytykują. Z pełną oceną rewitalizacji należy jeszcze poczekać, ponieważ dopiero po zakończeniu inwestycji okaże się z jakimi trudnościami na odnowionym wzgórzu zamkowym przyjdzie zmierzyć się mieszkańcom naszego miasta.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress