Kosztowne lanie wody

2012-05-31

Ostatnią sesję będzińskiej Rady Miejskiej zdominowała uchwała dotycząca podwyżek cen wody na terenie miasta. Decyzją: 16 głosów za, 7 przeciw już od 1 lipca zapowiadana podwyżka cen wody stanie się faktem. Ale wynik tego głosowania właściwie od początku był przesądzony.

Jak zawsze zgodnie ze swoim sumieniem i argumentami, jedni radni byli za, inni przeciw.

Podczas dyskusji w sprawie cen wody dowiedzieliśmy się też m.in. kto kogo nie lubi, a kto mimo tego nie odwzajemnia tej antypatii. Było sporo BARDZO zabawnych dowcipów. Mnóstwo dziwnych pytań, niewiele mniej równie dziwnych odpowiedzi.
Wreszcie w pewnym momencie tego naprawdę marnego spektaklu przechodząca przez Będzin ulewa zalała również remontowany właśnie budynek Urzędu Miejskiego. Jednym słowem lanie wody po całości. Jak w filmach Stanisława Barei, tylko w tej sprawie mieszkańcom miasta nie jest jakoś do śmiechu.

Na te wszystkie zarzuty mieszkańców miasta i wielu będzińskich radnych, prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji, Rafał Pietrzyk odpowiada dość spokojnie i stanowczo. Co istotne także na zarzuty dotyczące rzekomego wzrostu płac pracowników kierowanego przez niego przedsiębiorstwa.

Bardzo konkretne tłumaczenia i zarazem obietnice prezesa Pietrzyka nie sposób teraz podważyć, ich wiarygodność zweryfikuje czas. Ale już w całej tej „wodno-politycznej” sprawie trudno uniknąć wrażenia, że jest to właśnie jedno, wielkie lanie wody. Dodajmy lanie wody wyjątkowo kosztowne dla mieszkańców.

Autor: Kanal99

FacebookTwitterWykopGoogle+

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress