Młodzież Cafe

2012-05-23

Zawierciańska młodzież chcę brać sprawy miasta w swoje ręce. W tutejszym Urzędzie Miejskim odbyło się kolejne spotkanie zorganizowane w ramach cyklu „Młodzież Cafe”. Koordynatorem projektu „Myśl globalnie, działaj lokalnie” jest Centrum Współpracy Europejskiej – „Młodzi Europejczycy”.

Dzisiejsza debata podzielona była na trzy bloki tematyczne: polityka, kultura, a także rola organizacji pozarządowych w życiu społecznym. W dyskusji brali udział uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Zawierciu.

Dużą szansą dla młodych ludzi na dobry start w życiu zawodowym, ale i społecznym jest działanie na rzecz trzeciego sektora, o czym przekonywała na spotkaniu pełnomocnik prezydenta ds. organizacji pozarządowych, Małgorzata Komenda.

Uczennica liceum Żeromskiego, Iga Żakowska do tej pory nie działała w żadnej organizacji, ale ma pomysł na własne stowarzyszenie.

W spotkaniu z młodzieżą uczestniczył również prezydent Zawiercia, Ryszard Mach, który zapewniał, że młodzi ludzie będą mieć teraz realny wpływ na politykę swojego miasta.

Projekt realizowany przez Centrum Współpracy Europejskiej potrwa jeszcze do stycznia 2013 roku. Jednym z jego rezultatów ma być utworzenie w Zawierciu Młodzieżowej Rady Miasta.

Autor: Kanal99

FacebookTwitterWykopGoogle+

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress