Odświeżamy nasze miasta

2012-05-20

Palisz papierosa na przystanku? Możesz za to słono zapłacić. Sosnowieccy palacze muszą mieć się na baczności. Do walki z nimi przystąpiła policja, straż miejska i pracownicy Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej. Wszystko w ramach akcji pod hasłem Odświeżmy nasze miasta.

Walka z palaczami to już nie tylko akcje promujące rzucanie nałogu, ale też konkretne działania utrudniające życie miłośnikom papierosowego dymu. Mandaty i pouczenia wręczane przez strażników miejskich potrafią zniechęcić. Mimo to walka ze zwolennikami papierosów nie należy do najłatwiejszych.
Wielu z nas buntowało się, kiedy wprowadzano zakaz palenia w miejscach publicznych. Jak zatem na zaostrzoną walkę z palaczami wypowiedzianą przez sosnowieckie służby, reagują mieszkańcy miasta ?

Papierosy szkodzą zdrowiu, nieprzyjemnie pachną i są coraz droższe. Wszyscy zdajemy sobie z tego sprawę, ale wielu nie potrafi wyobrazić sobie życia bez dymka. Niektórym nie straszne nawet mandaty. Pomyślmy jednak o tym, że zapach tlącego się papierosa nie każdemu odpowiada.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress