Piękna jesień życia

2012-05-05

Jak już pokazywaliśmy pod koniec lutego, właśnie tak na Ostatkowym Balu Przebierańców bawili się członkowie grodzieckiego chóru parafialnego „Katarzyna”. Imponując przy tym dużym dystansem do siebie i choćby takim poczuciem humoru.

O tym, że tzw. „Jesień życia” nie musi być ani smutna, ani też pozbawiona życiowej energii przekonują również członkowie Zespołu Ziemi Będzińskiej, którego korzenie sięgają aż 1958 roku.

Wśród rozśpiewanych osób wielu z naszych widzów zapewne rozpoznaje znajomą twarz… Pan Wiesław Cabaj, jak się okazuje żyjący na co dzień nie tylko sprawami swojego miasta.

Dwie najstarsze członkinie Zespołu Ziemi Będzińskiej, Pani Maria i Pani Basia po prostu nie wyobrażają sobie życia bez regularnych prób i występów.

Jak się okazuje w tym bardzo dojrzałym towarzystwie czasem pojawia się też ktoś znacznie młodszy.

W kontekście wspomnianej średniej wieku zespołu, kierownik artystyczny grupy pozwala sobie na mały, ale przy okazji jakże życiowy żart.

Chciałoby się powiedzieć i śmieszno i straszno… Jednak już dziś myśląc o tej przyszłości, zespół zachęca do wstąpienia w jego szeregi także młodych amatorów śpiewu.

W takim razie świeża krew bardzo mile widziana. Z drugiej strony znacznie odmłodzony Zespół Ziemi Będzińskiej chyba straciłby ten swój wyjątkowy i niepowtarzalny klimat. Można rzec klimat rodem z kultowego utworu „Kabaretu Starszych Panów”…

Autor: Kanal99

FacebookTwitterWykopGoogle+

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress