Sosnowieckie Senioralia

2012-05-17

Kiedy młodzi ludzie często stronią od wszelkich form aktywności, ci tylko nieco starsi udowadniają, że świat należy właśnie do nich. W ramach sosnowieckich Dni Aktywności Obywatelskiej już po raz drugi zorganizowano dwudniowe Senioralia.

Spotkanie rozpoczęło się marszem Nordic Walking spod budynku WSH do Parku Sieleckiego. Pan Zbigniew był jedynym mężczyzną w gronie pełnych wigoru seniorek.

Pogoda ducha dopisywała wszystkim seniorom, którzy brali dziś udział w bloku sportowym składającym się z Zumby, Fitness oraz Latino Solo.

Ćwiczenia odbywały się w Parku Sieleckim, pod okiem profesjonalnych instruktorów.

Czekała na nich również cała gama innych atrakcji, między innymi wycieczka szlakiem sosnowieckich zabytków.

Ale Dni Aktywności Obywatelskiej to nie tylko Senioralia. Organizacje pozarządowe przygotowały ciekawą ofertę dla każdego. Już niebawem w ramach Dni Aktywności Obywatelskiej odbędą się również zajęcia taneczne pod okiem jednego z uczestników programu You Can Dance, a także kolejne wyprawy i  konkursy. Całość potrwa do 26 maja.  Jedno jest pewne, podczas tych dni sosnowiczanie nie mogą narzekać na nudę.

 

*Nazwa Senioralia używana jest przez Uniwersytet III Wieku działający przy Wyższej Szkole Humanitas w Sosnowcu dzięki uprzejmości Fundacji Towarzystwo Demokratyczne Wschód – organizatora SENIORALIÓW w Warszawie i na Mazowszu, których nazwa została zarejestrowana w Urzędzie Patentowym www.senioralia.pl

Autor: Kanal99

FacebookTwitterWykopGoogle+

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress