Technopark otwarty!

2012-05-08

Kiedy 13 lat temu zamykano sosnowiecką kopalnię Niwka-Modrzejów nikt nie przypuszczał, że dziś na jej terenie staną nowoczesne budynki, które jak kiedyś kopalnia mają zapewnić mieszkańcom wiele miejsc pracy.

7 maja uroczyście otworzono obiekty mieszczące się w obecnym tutaj Parku Naukowo-Technologicznym. Już niedługo wprowadzą się tam firmy korzystające z nowoczesnych technologii, między innymi firmy farmaceutyczne. Znajdzie się tu również miejsce na prowadzenie produkcji oraz prac badawczych. Ma to wzmocnić potencjał gospodarczy i to nie tylko Sosnowca.

Inwestycja na pewno cieszy oko, ale zdaniem zagłębiowskiego posła, Jarosława Pięty jest to projekt dużego ryzyka.

Inwestycję w dużej mierze zrealizowano dzięki funduszom pochodzącym z unijnego projektu „Gospodarcza brama Śląska”. Budowa pochłonęła ponad 32 miliony złotych, a sam wykonawca robót jest usatysfakcjonowany efektem ponad półrocznych działań.

Kopalnie powoli odchodzą w zapomnienie, a na ich miejsce pojawia się to co nowoczesne i postępowe. Niezależnie od epoki, czy różnych rodzajów przemysłu, cel pozostaje ten sam – rozwój gospodarczy naszego regionu.

Autor: Kanal99

FacebookTwitterWykopGoogle+

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress