Zastępczy dom rodzinny

2012-05-30

Po wizycie w domu dziecka nie sposób pozostać obojętnym na wielką krzywdę mieszkających tutaj dzieciaków. Szczególnie dziś, kiedy obchodzimy Dzień Rodzicielstwa Zastępczego, taka wizyta otwiera oczy na ten przykry, społeczny problem. Poza tym wzrusza i tak zwyczajnie, po ludzku nas wzbogaca.

Niestety liczba osieracanych w Polsce dzieci nadal rośnie. Tylko niewielki procent z nich ma szansę na znalezienie rodziny zastępczej. Co dość oczywiste te szanse na dorastanie w normalnej rodzinie maleją wraz z wiekiem dziecka.

W Domu Dziecka w Sarnowie też oczywiście jest domowa, rodzinna atmosfera. Tutaj nie ma dla dzieci Pań, czy Panów, jest tylko ciocia i wujek, jest jakiś dom. Z myślą o potrzebach najmłodszych jest nawet ogród i zwierzęta.

Wszyscy zainteresowani założeniem zawodowej rodziny zastępczej mogą się zgłaszać do będzińskiego Powiatowego Centrum Pomocy w Rodzinie, które mieści w budynku Starostwa Powiatowego przy ul. Krasickiego 17.

Kandydat na zawodową rodzinę zastępczą powinien spełniać określone warunki. Ale najważniejszy jest jednak czynnik czysto ludzki.

I właśnie na takie osoby niezmiennie czeka wiele, na swój sposób samotnych dzieci. Dzieciaków, które skrycie wierzą, że ich los kiedyś się odmieni…

Autor: Kanal99

FacebookTwitterWykopGoogle+

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress