Zatrzymaj się i żyj !

2012-05-24

Brawura, brak wyobraźni, nieostrożność oraz pośpiech to najczęstsze przyczyny wypadków, do których dochodzi na przejazdach kolejowo-drogowych. Aby podnieść świadomość zagrożeń wynikających z niezachowania szczególnej ostrożności na kolejowych rogatkach oraz kształtować odpowiednie zachowania u kierowców, w Polsce ruszyła VIII edycja kampanii społecznej „Bezpieczny przejazd- Zatrzymaj się i żyj!”

Lekkomyślność, a także niestosowanie się do przepisów drogowych to najczęstsze rodzaje popełnianych wykroczeń na przejazdach kolejowych. Symulacje przeprowadzane podczas akcji ” Bezpieczny przejazd-Zatrzymaj się i żyj !”  mają na celu uświadamianie społeczeństwu do jakiej tragedii może doprowadzić chwila nieuwagi.

Nieostrożność kierowców powoduje około 98 % wypadków na przejazdach kolejowo-drogowych. W ciągu pierwszych czterech miesięcy 2012 r. Doszło do 67 kolizji w których zginęło 6 osób, a 10 zostało rannych. Człowiek w starciu z rozpędzonym pociągiem, praktycznie nie ma szans.

Ciągły brak czasu i pośpiech w codziennym życiu powoduje, że człowiek zatraca poczucie otaczającego go niebezpieczeństwa. Pamiętajmy, że pozornie proste i rutynowe czynności w połączeniu z brakiem rozwagi mogą skończyć się tragicznie.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress