Zawód piłkarz

2012-05-03

Piłka, dwie bramki i duży wysiłek fizyczny – jakże oczywiste dla każdego, kto choć raz w życiu zetknął się z tą dyscypliną sportu. Jednak na poziomie profesjonalnym piłka nożna nie jest już tak mało skomplikowana. Przyjemność grania łączy się tu z ciężką pracą. W klasie sportowo-trenerskiej chorzowskiego Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących młodzi uczniowie przygotowywani są do profesjonalnej kariery piłkarskiej.

Dla uczniów tego profilu nauka jest rozwijaniem ich największej życiowej pasji.

Absolwentem szkoły jest m.in. aktualny reprezentant Polski, Artur Sobiech, który niedawno trafił do niemieckiego Hannoveru 96 za kwotę ponad miliona euro. Obecnych uczniów ten fakt na pewno dodatkowo motywuje.

Jak podkreśla dyrektor szkoły, Małgorzata Brzozowska oferta chorzowskiej placówki nie kończy się tylko na sporcie.

Jednym z uczniów Technikum Analizy Chemicznej jest pochodzący z Czeladzi, Norbert Zygmunt.

Uczniowie mogą również kształcić się w Szkole Policealnej, gdzie jednym z kierunków jest Technik Farmacji.

Drugi profil to Technik Usług Kosmetycznych i o dziwo także i tutaj uczą się również Panowie.

Jednak niezmiennie największą chlubą Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących nr 4 w Chorzowie pozostaje profil sportowy. To jedyny w województwie śląskim i jeden z kilku w kraju tego typu ośrodków.

Wielu uczniów spełnia swoje największe marzenie, jakim jest oczywiście gra w pierwszym zespole Ruchu Chorzów. To w końcu jeden z najbardziej utytułowanych klubów piłkarskich w kraju, także i w obecnym sezonie walczący o mistrzostwo. Młodzi piłkarze nie mają wątpliwości z jakim skutkiem…

Niestety dla kibiców popularnych „Niebieskich” istnieje także kilka innych opcji. Nowego mistrza Polski poznamy najpóźniej w najbliższą niedzielę. Być może po raz 15. będą nimi właśnie piłkarze Ruchu Chorzów – „Legendy bez końca”.

Autor: Kanal99

FacebookTwitterWykopGoogle+

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress