Złodzieje na działkach

2012-05-01

Wiosna to długo oczekiwany okres dla wszystkich właścicieli działek. Coraz dłuższe dni i upragnione słońce sprawiają, że działkowcy częściej bywają w swoich ogródkach. Niestety okres ten staje się również idealną okazją dla wszystkich złodziei i dewastatorów.

Ostatnio coraz więcej słyszy się o włamaniach do altan ogrodowych. W związku z tym policja apeluje do właścicieli działek o czujność i rozwagę.

Dla działkowców kradzież sprzętu czy, dewastacja altan lub pielęgnowanych przez lata ogrodów to nie tylko spora strata finansowa, przede wszystkim jest to poważny czynnik demotywujący. Nikt przecież nie lubi, jak niszczy się jego pracę.

Zapracowani na grządkach lub wypoczywający w cieniu altanek działkowcy to łatwy łup dla złodziei. Z otwartych domków giną więc dokumenty, klucze i pieniądze.
Pocieszającym wydaje się być jednak fakt, że kradzieży z roku na rok jest coraz mniej.

Aby ustrzec się przed wizytą złodziei, a także zminimalizować powstałe szkody, ważne, aby działkowicze jak najszybciej powiadamiali policję w przypadku zauważenia przestępstwa. Złodziej nie śpi, pamiętajmy więc o zamykaniu swoich domków działkowych, pomieszczeń na narzędzia oraz okien w altanach.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress