Metamorfoza Pogorii IV?

2012-06-22

Kuźnica Warężyńska, potocznie nazywana po prostu Pogorią IV, to najmłodszy i zarazem największy akwen Pojezierza Dąbrowskiego. Jak mówi wielu mieszkańców naszego regionu jedyna prawdziwa ostoja natury na naszym terenie.

Faktycznie nie sposób nie zgodzić się ze stwierdzeniami, że nad Pogorią IV można odnaleźć jakże potrzebne nam ciszę i spokój, dodatkowo wzbogacone obcowaniem z przyrodą. Od lat kwitnie tutaj nawet wędkarstwo.

Przypomnijmy, że zbiornik Pogoria IV utworzono w 2005 roku w miejscu zlikwidowanej piaskowni „Kuźnica Warężyńska”. Od tego czasu poza budową ścieżek rowerowych tak naprawdę niewiele się tutaj zmieniło. Ale co istotne spotkani przez nas mieszkańcy naszego regionu nie chcą tutaj nic zmieniać.

Władze miasta zapewniają, że tereny wokół Pogorii IV traktują zupełnie inaczej niż te otaczające popularną „Trójkę”. Z drugiej jednak strony liczą na rozwój turystyki.

Rzecznik prasowy dąbrowskiego Urzędu Miejskiego, Bartosz Matylewicz odpowiada też na liczne pytania mieszkańców, dlaczego do tej pory nie dokończono budowy ścieżek rowerowych wokół całej Pogorii IV.

A zatem z powodów natury prawno-własnościowych ewentualne dokończenie budowy ścieżek rowerowych nad Pogorią IV na teraz pozostaje tylko w sferze marzeń. A na horyzoncie widać przemysłowe kominy, trochę symbolizujące „coś”, czego miejscowi turyści zdecydowanie tutaj nie chcą.

Autor: Kanal99

FacebookTwitterWykopGoogle+

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress