Absolutorium przyjęte!

2012-06-27

Ostatnia sesja Rady Miejskiej Będzina poświęcona była dyskusji nad udzieleniem absolutorium prezydentowi miasta Łukaszowi Komoniewskiemu. Głosami: 20 za i tylko 3 przeciw absolutorium dla prezydenta z tytułu wykonania budżetu miasta za 2011 rok zostało przyjęte. Przeciwny był tylko klub Platformy Obywatelskiej. Dotychczasową działalność obecnych władz miasta mocno krytykowali radni, Jerzy Jagieła i Bożena Łapaj.

Emocje na sali już podczas kolejnej sesji studził radny SLD, Leszek Dudek. Podkreślając jednocześnie, że poparcie jego klubu dla prezydenta nie jest decyzją polityczną.

Liczne pytania i zarzuty radnych Platformy Obywatelskiej jako wyłącznie polityczne, a w żaden sposób nie merytoryczne stanowczo ocenił sam prezydent.

Na koniec burzliwej dyskusji głos zabrał radny, Marcin Lazar.

Bardzo emocjonalne przemówienie prezydenta Komoniewskiego przypominało trochę lutowe wystąpienie w Sejmie ministra finansów, Jacka Rostowskigo zakończone słowami „wstyd mi za Was, wstyd!” w kierunku posłów Prawa i Sprawiedliwości. Z ust prezydenta Komoniewskiego padały inne słowa… czy aby faktycznie wcale nie były to słowa za mocne…?

Autor: Kanal99

FacebookTwitterWykopGoogle+

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress