Bliżej wojennej historii

2012-06-19

Jak co roku Muzealny Festyn Historyczny w Dąbrowie Górniczej rozpoczęła parada pojazdów militarnych głównymi ulicami miasta. Odbywającą się pod patronatem Ministra Obrony Narodowej dwudniową imprezę otworzono uroczystym Apelem Poległych.

W przygotowanych z ogromną starannością rekonstrukcjach uczestniczyły między innymi: Grupa Militarno-Historyczna Berliner Mauer i Grupa Rekonstrukcji Historycznej „OKA” z Namysłowa.

Już V edycja imprezy poświęconej historii I i II wojny światowej przyniosła kolejne militarne i historyczne atrakcje. Co bardzo istotne organizatorom ponownie dopisała pogoda.

Podczas festynu historycznego każdy mógł spróbować swoich sił w
Air Soft Gun, w skrócie po prostu ASG. My skorzystaliśmy… (jednym trafienie wygrał operator).

Na pikniku swój cenny sprzęt zaprezentował również Szkolny Klub Krótkofalowców przy dąbrowskim Zespole Szkół Zawodowych „Sztygarka”.

Podczas Muzealnego Festynu Historycznego na pewno wielu uczestników zabawy zaraziło się wojskiem i jego bogatą historią. Oczywiście mając ogromną nadzieję, a wręcz przekonanie na dalsze życie w czasach pokoju, trudno też nie przyznać, że w militariach jest coś urzekającego – coś co nas bardzo ciekawi, a zarazem przeraża.

Autor: Kanal99

FacebookTwitterWykopGoogle+

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress