Koniec Lipówki!

2012-06-21

Ostania przed wakacyjną przerwą sesja Rady Miejskiej w Dąbrowie Górniczej, już po kilku minutach od swojego rozpoczęcia przerodziła się w zażartą i burzliwą dyskusję. Najwięcej kwestii spornych wśród radnych wzbudziły uchwały dotyczące likwidacji zakładu budżetowego – Lipówka II i powołaniu w jego miejsce Miejskiego Zakładu Gospodarowania Odpadami.

Swojego sprzeciwu wobec stanowiska zajmowanego przez dąbrowskiego prezydenta nie kryli członkowie klubu Platformy Obywatelskiej, którzy wysuwali mniej lub bardziej celne argumenty mające świadczyć o tym, że przyjęcie takiego pakietu uchwał może nieść ze sobą poważne konsekwencje.

Ostre argumenty w sprawie uchwał ze strony miejskiej opozycji spotkały się z równie mocną odpowiedzią. Radni głosujący za likwidacją Lipówki II, atmosferę panującą na sali w pierwszych minutach obrad określali mianem farsy.

Decyzją: 13 głosów za i 8 przeciw, likwidacja zakładu budżetowego – Lipówka II już wkrótce stanie się faktem. Od głosu w tej sprawie wstrzymało się zaledwie 2 radnych. Świadczyć to może o tym, że nie dla wszystkich obecnych na sali argumenty wysuwane zarówno przez jedną jak i drugą stronę były wystarczające.

Nie sposób określić na ten moment jakie korzyści lub ewentualne straty będzie musiało ponieść miasto w skutek podjęcia takiej, a nie innej decyzji. Dodajmy decyzji bardzo ważnej i koniecznej z perspektywy władz Dąbrowy Górniczej.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress