Turecka wizyta

2012-06-05

Współpraca powiatu będzińskiego z tureckim miastem Bartin nadal się rozwija. Dziś turecka delegacja już po raz drugi w ostatnim półroczu zawitała do Będzina. Spotkanie ponownie odbyło się w budynku Starostwa Powiatowego.

Powiat będziński oraz tureckie miasto Bartin wspólnie realizują projekt pt. „Polsko-Turecka współpraca dla tworzenia bardziej społeczno-wychowawczych szkół”. Projekt jest finansowany ze środków programu Comenius Regio.

W holu Starostwa Powiatowego prezentowana jest obecnie wystawa poświęcona kulturze tureckiej.

Podczas wizyty gości z Turcji, kraju absolutnie zakochanego w piłce nożnej, oczywiście nie mogło również zabraknąć tematu Euro 2012. Wprawdzie reprezentacja Turcji nie zagra na tym turnieju, ale w kadrze Niemiec występuje pochodzący właśnie z miasta Bartin, Mesut Ozil. Dodajmy jeden z najlepszych i najpiękniej grających piłkarzy świata.

A komu podczas Euro kibicować będą dzisiejsi goście z Turcji? Trudno o bardziej budującą nas odpowiedź…

Pana starostę, a także najważniejszego przedstawiciela delegacji tureckiej podpytaliśmy również o to, kto zdobędzie mistrzostwo Europy.

Starosta będziński wierzy także w Polaków.

Może faktycznie tak będzie… patrząc na poczynania reprezentacji Polski pozostaje wierzyć w motto „sukces rodzi się w bólach”. A biorąc też pod uwagę rozmach i międzynarodowy charakter tegorocznego Euro wskazane będzie przywołać jeszcze jedną dewizę: „no pain, no gain”.

Autor: Kanal99

FacebookTwitterWykopGoogle+

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress