Żegnaj szkoło!

2012-06-29

Przesunięcie wprowadzenia obowiązku szkolnego dla 6-latków o dwa lata, egzaminy gimnazjalne po raz pierwszy w nowej formule oraz protesty z powodu zmian w nauczaniu historii w szkołach ponadgimnazjalnych – to najważniejsze wydarzenia roku szkolnego 2011/2012.

Mijający rok szkolny był dłuższy niż poprzednie. Wprowadzono bowiem zasadę, że począwszy od tego roku, zajęcia będą się kończyć zawsze w ostatni piątek czerwca. Uczniowie z całej Polski na upragnione wakacje musieli zatem cierpliwie poczekać.

Dziś, po dziesięciu miesiącach nauki uczniowie doczekali się upragnionych wakacji. Wreszcie mogą odpocząć od intensywnych przygotowań do sprawdzianów, klasówek, czy testów.

Wakacje to nie tylko egzotyczne podróże, morze, czy góry. Czas wolny od nauki można również w ciekawy sposób spędzić w mieście. Władze Będzina na okres letni przygotowały dla mieszkańców wiele atrakcji.

Aby tegoroczne wakacje dla wszystkich uczniów z Będzina były nie tylko piękne, ale i niezapomniane potrzebna jest tylko słoneczna pogoda. A jeśli nadchodzące dwa miesiące odpoczynku będą tak upalne jak ostatni dzień szkoły, nikt nie powinien narzekać .

 

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress