Nasze własne igrzyska…

2012-07-27

Ta wyjątkowa i niepowtarzalna impreza zdarza się tylko raz na cztery lata. Prawdziwe święto sportu, będące jednocześnie gigantycznym przedsięwzięciem logistyczny, finansowym oraz oczywiście medialnym. Dziś rozpoczęły się jubileuszowe, 30. Igrzyska Olimpijskie, tym razem areną zmagań sportowych jest Londyn. Emocji z pewnością nie zabraknie.

Oczywiście igrzyska większość z nas spędza przed telewizorem, to przecież normalne. Z drugiej jednak strony dlaczego na co dzień nie stworzyć swojej własnej olimpiady i najzwyczajniej w świecie po prostu oddać się jakiemukolwiek sportowi i rekreacji.
Mamy akurat pod ręką piłkę do nogi, a w pobliżu jest boisko do koszykówki – żaden problem! Sportowa infrastruktura w Dąbrowie Górniczej zachęca również do wspinaczki, tenisa, czy siatkówki plażowej. A spotkane przez nas plażowe siatkarki przyjechały tutaj wakacyjnie z Częstochowy i Nowego Sącza.

A skoro wspomnieliśmy też o tenisie… W Dąbrowie Górniczej z wielkim entuzjazmem trenuje bardzo utalentowana Kinga.

Z kolei Pan Adam, mieszkaniec Sosnowca zapowiada rowerową ofensywę, oczywiście ze swoją małżonką.

I na sam koniec prawdziwa niespodzianka. Już w najbliższą niedzielę, 29 lipca nad Pogorią III odbędzie się „Olimpijska Lokomotywa” zorganizowana przez Śląskie Centrum Edukacji Sportowej, pod patronatem Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

W takim razie cytując fragmenty wiersza Julina Tuwima: „Para buch, koła w ruch!… I gnają, i pchają, i pociąg się toczy, Bo para te tłoki wciąż tłoczy i tłoczy…”. A może po prostu krócej i wprost – nie tylko podczas igrzysk, żyjmy bardziej sportowo!

Autor: Kanal99

FacebookTwitterWykopGoogle+

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress