Miasto w budowie

2012-07-12

Wakacje rozpoczęły się już na dobre, kilka tygodni temu. Jednak nie dla ekip pracujących przy licznych remontach, modernizacjach i nowych inwestycjach, które widać w Będzinie na każdym kroku.

Prace remontowe przeprowadzane w mieście, choć konieczne, niekiedy powodują wyraźne utrudnienia w ruchu drogowym. Podobnie było w przypadku remontu na skrzyżowaniu ulicy Małobądzkiej i Piłsudskiego, gdzie robotnicy wykonali zabudowę przejazdów  tramwajowych w technologii szyny pływającej.

Remont jednego z najruchliwszych skrzyżowań Będzina, ku uciesze kierowców trwał zaledwie 3 tygodnie. Zmodernizowana droga powiatowa została oddana w pełni do użytku już 11 lipca. Należy jednak zauważyć, że remontowane skrzyżowanie to nie jedyna tego typu inwestycja  w powiecie. Wiele modernizacji dróg powiatowych zostało przeprowadzonych dzięki współfinansowaniu ze środków Unii Europejskiej.

Zakończenie remontu skrzyżowania ulicy Małobądzkiej i Piłsudskiego zbiegło się w Będzinie z ważnym wydarzeniem kolarskim. Już jutro, drogami naszego miasta przejedzie peleton 69 Tour de Pologne. Ten największy rowerowy wyścig w naszym kraju będzie idealnym sprawdzianem dla odnowionego przejazdu.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress