Bitwa miast

2012-07-23

Gazeta „Dziennik Zachodni” zaprosiła ostatnio swoich czytelników do zabawy „Wakacyjna Bitwa Miast”, której głównym celem jest prezentacja wszystkich miast województwa śląskiego. To wprawdzie tylko niezobowiązująca zabawa, traktowana przez wielu z przymrużeniem oka, ale też nie zmienia to faktu, że nikt nie lubi przegrywać. Będzin niestety poległ w starciu z Tarnowskimi Górami, choć od razu dodajmy, że o zwycięstwie decydowały tylko wysłane sms-y. Prezydent Będzina, Łukasz Komoniewski podchodzi do sprawy z dużym dystansem.

Na sam początek także sms-owy pojedynek Zagłębiowskich gigantów, Dąbrowy Górniczej i Sosnowca. Wprawdzie wygrali ci pierwsi, ale każde miasto może pochwalić się czymś innym.

Jak widać na załączonym obrazku wspomniane miasta oferują mieszkańcom coś innego. Rzecznik sosnowieckiego magistratu, Rafał Łysy, mówi wręcz wprost o wzajemnym uzupełnianiu się.

Prezydent Będzina, Łukasz Komoniewski podkreśla także konieczność wzajemnej współpracy.

Spotkani przez nas mieszkańcy Zagłębia również nie przykładają dużej wagi do wakacyjnego pojedynku miast naszego regionu. Ale też chętnie i otwarcie wymieniają plusy i minusy zagłębiowskich miast. Na początek Pani Agata, rowerzystka z Sosnowca.

Z kolei mieszkaniec Będzina, Pan Ryszard docenia zmiany na Wzgórzu Zamkowym.

Hasła promocyjne: „Będzin górą”, „Sosnowiec łączy”, „Dębowa Dąbrowa”… W „Wakacyjnej Bitwie Miast” ktoś na pewno wygra, a siłą rzeczy ktoś inny przegra. Ale zdaniem większości to nic więcej jak tylko zabawa. Prawdziwa bitwa miast, a właściwie bitwa o poszczególne miasta rozpocznie się za ok. dwa lata. Wtedy z pewnością wszyscy będą już walczyć na poważnie…

Autor: Kanal99

FacebookTwitterWykopGoogle+

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress