Dąbrowskie pojezierze

2012-07-07

Nie trzeba jechać na Mazury, by poczuć prawdziwą żeglarską przygodę. Nie trzeba jechać na południe by zażywać ciepłych kąpieli i wygrzewać się na szerokiej plaży. Mieszkańcy Zagłębia Dąbrowskiego mają przecież swoje Pogorie.

Plaża nad „trójką” to teraz całkiem nowe miejsce, z olbrzymią ilością dodatkowych atrakcji – które ściągają nie tylko mieszkańców Dąbrowy Górniczej ale również ludzi z całego Zagłębia… Niestety wraz z modernizacją pojezierza nie przybyło, niezwykle potrzebnych, miejsc parkingowych.

Zdaniem osób wypoczywających nad Pogorią, brak odpowiedniej ilości miejsc parkingowych to wina urzędników, którym zabrakło wyobraźni.

Mimo iż brak odpowiedniego parkingu wydaje się być zmorą plażowiczów, w upalne dni frekwencja wypoczywających nad dąbrowskimi jeziorami jest imponująca. Tym samym czuwający nad bezpieczeństwem plażowiczów ratownicy mają wyjątkowo dużo pracy.

Tegoroczny sezon kąpielowy na Pogorii III rozpoczął się tragicznie. W ubiegły weekend utonęło tam dwóch młodych mężczyzn.

Towarzyszące wypoczynkowi odprężenie sprawia, że nieraz zapominamy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Pamiętajmy jednak, że chwila nieuwagi, zwłaszcza w konfrontacji z wodą, może skończyć się tragicznie.

Autor: Kanal99

FacebookTwitterWykopGoogle+

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress