Dworcowy biznes

2012-07-20

Temat dworca PKP w Dąbrowie Górniczej, to jedna z tych spraw, która zarówno mieszkańcom jak i władzom miasta, od kilku lat spędza sen z powiek. Brak poczekalni i kas biletowych niewątpliwie przysparza dąbrowianom oraz podróżującym wiele problemów.

Jak informowaliśmy w lutym, budynek Dworca Głównego kolejarze chcieli sprzedać miastu za 800 tys. zł. Kwota ta była jednak nie do przyjęcia dla urzędników ze względu na zły stan techniczny budynku. Mimo to władze miasta nie rezygnowały z rozmów z PKP. Do porozumienia w sprawie budynku między stronami jednak nie doszło.

Problem związany z dąbrowskim dworcem postanowił rozwiązać jeden z mieszkańców miasta, który wydzierżawił część dworcowych pomieszczeń.

Skąd jednak wziął się pomysł na dworcowy biznes?

Trzeba przyznać, że pomysł Pana Tomasza, na otwarcie w budynku dworca sklepu, to znakomita decyzja. Przypomnijmy w jakich warunkach podróżni musieli oczekiwać niegdyś na pociągi.

Sklep na dąbrowskim dworcu, który ma wystartować na początku sierpnia, będzie się nazywał… „Stacja”. Bez wątpienia można zatem powiedzieć, że tegoroczna zima dla podróżujących dąbrowian wydaje się malować w jaśniejszych barwach. Możliwość wypicia gorącej kawy w zamkniętym pomieszczeniu jest bowiem zdecydowanie lepsza niż oczekiwanie na pociąg, na zewnątrz przy kilkunastostopniowym mrozie.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress