Biura poselskie w Będzinie

2012-07-10

Lato w pełni, a życie toczy się iście wakacyjnym rytmem. Postanowiliśmy z kamerą odwiedzić biura poselskie funkcjonujące w naszym mieście i zapytać mieszkańców, czy wiedzą o ich istnieniu.

W Będzinie funkcjonuje kilka filii poselskich biur, mieszkańcy mogą w nich uzyskać pomoc prawną lub poprosić o wstawiennictwo swojego reprezentanta. Tyle w teorii, a w praktyce?

Biuro posła Ruchu Palikota, przy ulicy Małachowskiego 29. Jest ale – zamknięte. Pozostaje telefon lub wizyta w Dąbrowie Górniczej. Poseł SLD – Witold Klepacz, miał do niedawna swoją siedzibę piętro niżej, ale po przejściu do Palikota podobno dostępny jest jedynie w swoim biurze w Sosnowcu. Platforma. Aż pięciu posłów i senator. Niestety, znów nie mamy szczęścia – zamknięte i nie ma żadnej informacji, kiedy można wrócić, by trafić na parlamentarzystę. Dlatego dopytaliśmy jednego z lokalnych samorządowców…

Na koniec biuro posła PiS przy ul. Sączewskiego 13. W samo południe zaglądamy i tu miła niespodzianka. Pracownicy czekaja na petentów.
W ostatnich wyborach parlamentarnych w Będzinie do urn poszło blisko 24 tysiące osób. Wyborcy głosowali na Platformę, PiS, SLD i na Ruch Palikota. Chyba warto o nas pamiętać.

Autor: Kanal99

FacebookTwitterWykopGoogle+

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress