Będzie referendum?

2012-08-08

Radni w Wojkowicach zdecydowali – prawdopodobnie już wkrótce w mieście odbędzie się referendum w sprawie odwołania burmistrza Wojkowic, Witolda Kwietnia. Radni już we wcześniejszym głosowaniu nie udzielili burmistrzowi absolutorium, głównie tłumacząc swoją decyzję nieprawidłowościami w wydatkowaniu budżetowych pieniędzy. Z drugiej jednak strony Regionalna Izba Obrachunkowa w Katowicach pozytywnie zaopiniowała budżetowe sprawozdanie burmistrza. Ale Komisja Rewizyjna Rady Miasta postanowiła sprawdzić wszystkie faktury.

Komisja Rewizyjna nadal pracuje, można tylko przypuszczać, że już wkrótce pojawią się kolejne zarzuty wobec gospodarza miasta. Sam burmistrz, Witold Kwiecień ocenia całą sprawę jako działania wyłącznie polityczne i dodatkowo szkodzące wizerunkowi miasta.

Najwięcej kontrowersji budzi realizacja projektu „Budowa kanalizacji sanitarnej i deszczowej na terenie Miasta Wojkowice”, który jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej.

Oczywiście nadużyciem byłoby stwierdzenie, że nasza dzisiejsza sonda wśród mieszkańców Wojkowic jest w pełni reprezentatywna. Ale nie da się ukryć, że spotkani przez nas mieszkańcy stoją murem za swoim burmistrzem.

Wydaje się zatem, że mimo postanowienia wojkowickich radnych burmistrz Kwiecień może być spokojny o wynik zapowiadanego referendum.

W tym miejscu warto, a wręcz trzeba nadmienić, że jak udało nam się ustalić burmistrz Kwiecień złożył już do Wojewody Śląskiego wniosek o stwierdzenie nieważności uchwały Rady Miasta w sprawie swojego odwołania. W takim razie na teraz jednak nie chce pozwolić zdecydować w tej sprawie mieszkańcom. Ale czego się obawiać… przecież jak słyszeliśmy mieszkańcy nie kryją swego dużego poparcia dla działań burmistrza i tak naprawdę to jest teraz jego największym atutem.

Autor: Kanal99

FacebookTwitterWykopGoogle+
  • Mariza

    Ten człowiek nie powinien być burmistrzem ! Przez Pana Kwietnia są ogromne straty finansowe ! za dwa lata Wojkowice będą zniszczone i biedne jak myszy kościelne ! Wstyd mieszkać w tym mieście gdzie rządzi taki człowiek !

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress