Derby regionu dla Zagłębiaka

2012-08-29

Ponad trzy lata sympatycy Zagłębiaka Dąbrowa Górnicza czekali na derbowe zwycięstwo z Sarmacją Będzin. Sztuka przełamania złej passy zawodnikom Michała Nowaka udała się w ostatnią sobotę sierpnia, kiedy to dąbrowianie pokonali na własnym stadionie lokalnego rywala 1:0.

Zwycięskiego gola gospodarze zdobyli w 73. minucie spotkania. Wówczas piłkę z rzutu wolnego dośrodkował Bartłomiej Musiał, a formalności skuteczną “główką” z kilku metrów dopełnił jego imiennik – Zubel.

Sarmacja przegrała, choć z przebiegu boiskowych wydarzeń gorsza wcale nie była.

W 43. minucie prowadzenie gościom mógł zapewnić Tomasz Kozerański, ale na przeszkodzie stanęła poprzeczka. Z kolei w 90. minucie Artur Nowak umieścił futbolówkę w bramce miejscowych, jednak sędzia odgwizdał spalonego.

Pięta Achillesową będzinian jest skuteczność, bowiem ci w czterech rozegranych spotkaniach zdobyli tylko dwa gole.

Aktualnie Zagłebiak zajmuje w tabeli 7. miejsce z dorobkiem 6 punktów, natomiast Sarmacja plasuje się na 12. pozycji z czterema “oczkami” na koncie.

1 września dąbrowianie podejmą na wyjeździe Grunwalda Ruda Śląska, a piłkarze z Będzina zmierzą się na własnym obiekcie z Zielonymi Żarki.

Autor: Kanal99