Kapitalny start RKS-u Grodziec

2012-08-17

Piłkarze RKS-u Grodziec nie zwalniają tempa. W drugiej kolejce ligi okręgowej podopieczni Krzysztofa Wiernika pokonali Jastrzębia Bielszowice 5:0, a już do przerwy wygrywali rożnicą trzech goli. Spotkanie rozpoczęło się 20-minutowym opóźnieniem.

Niefrasobliwość działaczy beniaminka nie wpłynęła negatywnie na postawę będzińskiego zespołu, bowiem już w 17. minucie znakomite podanie Damiana Waśniewskiego skutecznym strzałem wykończył jego imiennik – Koch. 12 minut później RKS udokumentował swoją przewagę kolejnym golem, a na listę strzelców wpisał się Damian Waśniewski. Ten sam zawodnik zdobył także trzecią bramkę dla będzinian, a miało to miejsce w 35. minucie spotkania.

Po przerwie piłkarze z obrzeży Będzina zdobyli jeszcze dwa gole. W 56. minucie dośrodkowanie z rzutu wolnego Adriana Kardasia uderzeniem głową sfinalizował Konrad Grosman. Rezultat spotkania 15 minut później, takze strzałem głową, ustalił Artur Waśniewski, któremu asystował jego brat – Damian.

Dla RKS-u było to drugie zwycięstwo w tym sezonie. W pierwszej kolejce Damian Koch i spółka wygrali w Katowicach z miejscową Podlesianką 4:1.

Aktualnie będziński zespół zajmuje w tabeli drugie miejsce z 6 punktami na koncie, choć po meczach sparingowych mało kto spodziewał się tak znakomitej dyspozycji naszego zespołu na początku obecnego sezonu.

W trzeciej serii zmagań będzinianie zmierzą się z MKS-em Siemianowice Śląskie, a mecz odbędzie się 18 sierpnia o godz. 17.00 na obiekcie przeciwnika.

Autor: Kanal99