Przegrana inauguracja Unii Ząbkowice

2012-08-14

Sobotni mecz z Szombierkami Bytom był dla Unii Ząbkowice historycznym, pierwszym rozegranym w IV lidze I gr. śląskiej. Wprawdzie awans do wspomnianej klasy rozgrywkowej ząbkowiczanie wywalczyli kuchennymi drzwiami, jednak ten fakt w istocie nie miał większego znaczenia. Jak wiadomość o awansie przyjęli działacze tamtejszego klubu?

IV liga niesie za soba większe wydatki, ale być może i większe wsparcie finansowe od wladz miasta.

W przerwie letniej do ząbkowickiej Unii dołączyli: Grzegorz Żak, Marcin Pietrkiewicz i Tomasz Zdanowski, znani z występów w będzińskiej Sarmacji.

Nowi zawodnicy nie pomogli Unistom w odniesieniu zwycięstwa nad wyżej notowanym przeciwnikiem, mimo iż, po 17. minutach ząbkowiczanie wygrywali 1:0, a na listę strzelców wpisał się Tomasz Zdanowski.

10 minut później do remisu skutecznym strzalem z “jedenastki” doprowadzil Marek Kubisz. Ten sam zawodnik w 64. minucie spotkania po raz drugi umiescil futbolowke w siatce gospodarzy, zapewnijac komplet punktow swojemu zespolowi, psując w ten sposób debiut szkoleniowca Artura Mosny w roli opiekuna dąbrowskiego zespołu.

Po końcowym gwiazdku sędziego bytomianie mogli odetchnąć z ulgą.

Nadchodzące tygodnie dla piłkarzy Unii nie będą wcale łatwe.

Kolejne spotkanie Unia rozegra w Rudzie Śląskiej 15 sierpnia o godz. 11.00 z miejscową Slavią.

Autor: Kanal99