Śmierdzący problem

2012-08-24

Piękna łąka, mały las, cisza, spokój i zachwyt nad urokami przyrody. To bez wątpienia atuty wielu terenów w Wojkowicach. Jednak w przypadku mieszkańców ulicy Długosza i okolic jest pewien zapachowy, a w zasadzie śmierdzący problem związany z działalnością firmy Recykling Wojkowice. Spółka zajmuje się między innymi prowadzeniem i eksploatacją składowiska odpadów komunalnych.

Kolejnym „zapachowym” problemem okolicznych mieszkańców jest znajdujący się obok składowiska zbiornik retencyjny.

Sprawa związana z działalnością firmy Recykling Wojkowice nie jest nowa. Temat wraca ponownie, bo też na skutek wielu donosów na terenie firmy co jakiś czas przeprowadzane są zalecane kontrole. W imieniu miasta, ale też jednak głównie w imieniu przebywającej na urlopie Pani prezes spółki, głos w sprawie zabrał burmistrz Wojkowic, Witold Kwiecień.

Zdaniem mieszkańców wbrew informacjom zamieszczanym na stronie firmy Recykling wysypisko znajduje się zbyt blisko okolicznych działek i domów.

Mocno zaangażowana w całą sprawę Pani Ewelina zaprosiła nawet do współpracy stowarzyszenia ekologiczne, które jak się okazuje mają pewne wskazówki dla spółki Recykling.

Burmistrz Wojkowic stara się zrozumieć problemy mieszkańców ul. Długosza. Ale też jednocześnie stara się zrozumieć siły natury…

A może właśnie wskazówki Pani Eweliny pomogą przynajmniej zmniejszyć ten „zapachowy” problem. Kamera oczywiście nie przekazuje widzowi zapachów, ale jednak fakty są takie, że czy ze wspomnianym wiatrem, czy też bez niego ewidentnie coś w tej sprawie śmierdzi. I na pewno warto wspólnie pomyśleć jak ten brzydko mówiąc „smród” zneutralizować.

Autor: Kanal99

FacebookTwitterWykopGoogle+

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress