Straż Miejska uzupełnia kadry

2012-08-10

Po marcowej aferze korupcyjnej w dąbrowskiej Straży Miejskiej wreszcie przyszedł czas na uzupełnienie braków kadrowych. Komendant Straży Miejskiej w Dąbrowie Górniczej właśnie ogłosił nabór na wolne stanowiska 8 aplikantów.

Przypomnijmy, że 20 marca bieżącego roku policjanci z Wydziału do Walki z Korupcją Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach w porozumieniu z kierownictwem dąbrowskiej Straży Miejskiej zatrzymali aż 16 strażników miejskich.

W wyniku wspomnianych działań liczba personelu dąbrowskiej straży z dnia na dzień zmniejszyła się o jedną trzecią. Spowodowało to między innymi znaczne ograniczenie liczby patroli. Co oczywiste przez całą aferę bardzo mocno ucierpiał również wizerunek dąbrowskiej Straży Miejskiej.

W walce o odzyskanie społecznego zaufania na pewno bardzo pomocni będą nowi strażnicy miejscy. Wśród wielu stawianych przed nimi wymagań podstawowymi są oczywiście nienaganna opinia i niekaralność.

To na koniec wróćmy jeszcze do strażników miejskich, którzy mieli jak to określił Pan komendant „tego typu inklinacje”.

Sprawą skorumpowanych strażników nadal zajmuje się Prokuratura Okręgowa w Katowicach. Kierownictwo dąbrowskiej Straży Miejskiej woli już jednak patrzeć w przyszłość i przede wszystkim skupić się na pozyskaniu i późniejszym przeszkoleniu nowych pracowników. Jedno na pewno warto mieć na uwadze: nie da się przeszkolić w temacie „nie biorę łapówek”…

Autor: Kanal99

FacebookTwitterWykopGoogle+

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress